• Ana Sayfa
  • Portal
  • Arama
  • Üye Listesi
  • Ajanda
  • Diğer

• Konuyu Oyla:
    • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    Kör Ressam
    Şuana kadar gördüğüm en harika resimlerden bazıları thomas allsman adında birine ait. 60li yaşlarının başlarında sessiz bir adam ve kasabanin kenarında eski küçük bir evde yalnız basina yaşıyor. Thomas su ana kadar gordüklerimiz icinde en iyi portre sanatcısı.
    Her bir resmi adeta bir Mona Lisa, kafanin, yuzunun ve vücudun üst kisminin en kucuk detaylari bile gerçekle birebir. Ancak bunları nasil çizdigi asıl soru

Kasabadan bir arkadaşımla ressamı ziyarete gittim ve bana dönerek
    Gördüğünüz gibi thomas allsman doğduduğu gunden beri tamamen kör. Buna ragmen bir sekilde sizi resmedebilir.Sanki onunde otururken sizi “görebiliyor” ve portrenizi ciziyor.. Bu yetenegi nasil kesfettigini ya da bunu nasil yaptigi bilinmiyor zaten size bunu soylemez
    Parasini ödediğiniz surece sizi çizecektir hatta sizi cok guzel bir sekilde çizicektir.

Bende ardından evinin ön kapisina doğru gittim. Orda durağan ve gergin bir şekilde durdum. Yanimizda birileri olursa resim yapmayacağinı söylediği icin tek başımaydim.Derin bir nefes aldıktan sonra kapiyi çaldım.
    Biraz bekledim. Ve sonunda kapıyı acti. Bastonuna tutunurken gri gözleriyle yüzümü suzdu .

“mr. Allsman , adim Luke ve ben… ” sesim gerginlik icinde kisildi. “çizilmek istiyorsun, degil mi? ” dedi.” bana verecegin para var mi?”
    “Elbette , iki yuz dolar vereceğim” dedim.

Ona parayı verdikten sonra thomas başını salladı ve içeri girmemi söyledi ev için güzel ve basit oldu gözüm masanın üzerinde kitaplara takıldı

Beni içeriye davet etti ve tabureye oturttu odada sandalye ve tuvalden başka birşey yoktu dışkı ve boya malzemeleri vardı ben oturdum oda tuvalin arkasına oturdu

Şimdi evlat seni uyarıyorum bazen çok ileriyi boyuyorum dedi çok ileri bunun anlamı ne olabilirdi belkide bazen kafasından hayal ederek bir evin dış avlusunu veya aklındaki bir kişiyi çiziyordu

ona garip terimini sorduğumda

Yorum yapmayı reddetti o orada değilmiş gibi bir duygu vardı o resim yapmaya başladı gözleri kapalıydı ne bizden biri gibi konuşuyordu nede bizden biri gibi kelimeler söylüyordu belki bir şekilde beni görebiliyordu

Nihayet o fırçayı aşağıya koydu bitti dedi ve gelip görmemi söyledi ben ise resime bakmaya gittim resim korkunçtu kafamdaki kafamdaki her bir saç kazınmıştı ben birden ahşap zemine düştüm

thomas beni boyamıştı boğazım kesilmiş kolarımdan birisi gitmiş üzerime bile şuan giydiğim kıyafeti çizmişti

Ben geri çekildim thomasa ‘ neden bunu çizdin? neden bu tabloda bana korkunç şeyler olmuş ? thomas bana gaddar yüzüyle baktı

Sana söyledim bazen çok ileriyi boyarım dedi . kafam karışmıştı bu ne anlama geliyordu diye sordum ve bana geri baktı ve bana henüz gerçekleşmeyen şeyleri boyarım...
    Ara

Anahtar Kelimeler

Kör Ressam

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Yukarı Cık
    Hakkımızda
    Forum ile soru ve sorunlarınızı öneri şikayet bölümünden yapabilirsiniz ve ayrıca 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Kurallara uymayan üyeleri Dream41 adlı kurucuya özel mesaj atarak söyliyebilirsiniz
    Sosyal Medyada Biz
    Kodlayan: Dream41
    Türkçe Çeviri MCTR Forum Yazılımı MyBB.

Online Shopping App
    Online Shopping - E-Commerce Platform
    Online Shopping - E-Commerce Platform
    Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping